Malá blogová GPS

Protože pokud mě něco dokonale vystihuje, je to moje mánie do uklízení, pořádku a boje s chaosem, stala se tato stránka poměrně nezbytně nutnou. Ráda bych tu řekla něco ke svému systému řazení příspěvků zde na blogu a vysvětlila, proč jsou kategorie tak, jak jsou. 

Kategorie
Zde najdete všechny rubriky; řazeno dle typu článku (recenze, recepty, názory, atd.). Pokud víte, že se zde něco objevuje pravidelně, nějaký určitý typ článku (např. Střípky), pak jej určitě najdete zde. 

Čti o...
Protože někdo na blozích vyhledává kosmetiku, někdo jídlo a někdo osobnost autora, zavedla jsem i toto dělení. Můžete si tak vyfiltrovat články podle toho, čeho se týkají (např. bezlepkové diety či kosmetiky).

Patlej na...
Toto je třídící rubrika pro kosmetiku. Najdete zde recenze, příp. jiné články o kosmetice, řazené podle toho, jestli produkt využijete na tělo, pleť nebo třeba obočí. Ideální, pokud vás zajímá třeba moje oblíbená barva rtěnky a nechcete procházet všechny recenze. 

Najdeš v...
Nejnovější z rubrik, která má alespoň zčásti nahradit chybějící třídění podle značek. Vždy se jedná o obchod, ve kterém se produkt nachází primárně; to, že se kromě drogerie dá koupit i v Tescu nezahrnuju, z toho bych se zbláznila :D 
Drogerie - klasika, koupíte v DM, Rossmanu, Tetě nebo třeba i ve vaší no name drogerce naproti. 
Lékárna - více či méně kosmetické produkty z lékárny a "zdravotních" oddělení supermarketů. 
Parfumerie - opět myslím, že nemusím vysvětlovat.
Online - produkty, které se prozatím nachází pouze nebo z největší míry online (např. Makeup Revolution, ještě pořád). Zahrnuji sem i katalogovou kosmetiku. 
Jinde - většinou produkty nacházející se pouze ve specializovaných obchodech, ne drogeriích ani parfumeriích (např. Cien z Lidlu). 
Zahraničí - věci, které v Česku nemají svoji základnu ani oficiální e-shop, věci z eBay atd.

Proč mi na blogu chybí třídění podle značek? Protože mi to přijde jako oldschool, zmatek a práce navíc a taky vůbec nevím, kam bych něco takového umístila (max. do článku s rozcestníkem a to už je tuplem práce navíc). Úplně nahoře v menu ale máte takový boxík, je nad ním napsáno Hledej, a když tam zadáte název značky, poměrně spolehlivě se vám vyfiltruje :)

Žádné komentáře:

Okomentovat